1.ročník župního šachového turnaje

5. 11. 2013

I. ročník župního šachového turnaje

Župa Podkrkonošská – Jiráskova Náchod pod patronací T. J. Sokol Studnice uskutečnila dne 12.10. 2013 šachový turnaj v Mateřském centru na OÚ Studnice. Turnaje se zúčastnilo 20 hráčů z Broumova, Náchoda, Červeného Kostelce a ze Studnice. Zahájení provedl starosta

T. J. Sokol Studnice Ing. František Sejval, který přivítal účastníky turnaje. Hlavní rozhodčí

Ing. Petr Čechura seznámil hráče se systémem turnaje a jeho vyhodnocením.

Turnaj probíhal v příjemné atmosféře. V polední přestávce se hráči občerstvili v přední

části Mateřského centra. Pak opět zasedli k šachovnicím a poslední šachová partie byla odehrána po 14 hodině. Proběhlo vyhodnocení. První tři hráči obdrželi medaili, věcné ceny, diplomy a čokoládu a ostatní v pořadí diplom a čokoládu. V průběhu i na konci turnaje probíhalo fotografování jednotlivců, oddílů a i jedna společná fotografie všech účastníků turnaje před OÚ Studnice.

. Zástupci šachových oddílů byli překvapeni, že v tak „ malé vesnici „ je šachový kroužek žáků v počtu, který nemají ani šachové oddíly v okolních městech. Z tohoto důvodu

nabízejí šachovému kroužku T. J. Sokol Studnice spolupráci a budou zváni na šachové turnaje, které budou pořádat.

Musím pochválit všechny hráče z našeho kroužku, protože nikdy šachový turnaj

nehráli, nezažili jeho atmosféru,  přesto dosáhli pěkného umístění. Na 5. místě skončil

Michal Vojtěch, na 11. Anna Hanzlíková a 13. příčku obsadil Petr Horáček. Ostatní zahráli

dle svých současných možností.

Závěrem bych chtěl poděkovat vedoucím šachových kroužků,oddílu a jednoty za

spolupořadatelství šachového turnaje ve Studnici. Jedná se především o zapůjčení šachového materiálu na tento turnaj, ale i studnickému šachovému kroužku, za odborné vedení šachového turnaje ( Ing. Petr Dusbaba a Ing. Petr Čechura – oba Šachový kroužek Gymnázium Náchod ). Poděkování také platí pro sestry Marcelu Horáčkovou, Andreu Vítovou a Lídu Kaněrovou, které se postaraly o občerstvení účastníků turnaje.

Zvláštní poděkování však patří zastupitelům a starostce Ing. Heleně Toldové

OÚ Studnice, že nám umožňují využívat  prostory Mateřského centra ve prospěch mládežnických sokolských činností. Bez jejich podpory by nebyl ani šachový kroužek, ani šachový turnaj.

II.ročníku župního šachového turnaje v roce 2014 ve Studnici

Z D A R !!!!!